ФлуАл – СРЕДСТВО ПРОТИВ АЛГИ

Додади во омилениДодаден во омилениИзбришан од омилени 0

140ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

ФлуАл – Средство против алги

Особини и делување:

– Извонредно средство кое успешно ги уништува алгите, габите и поедини групи на дерматофити
– Течен производ кој не создава пена
– pH – неутрален
– Во растворена состојба е без мирис и вкус
– Пропишаните концентрации на ФлуАл не се токсични
– Биолошки е разградлив во отпадни води
– Дезинфицира кабини за капење, подови и други делови од базените
– ФлуАл не смее да се употребува во рибници.

Достава од Флуид Проект 150 ден.
За нарачка од Флуид Проект над 3000 ден. доставата е бесплатна.
Производот ќе биде испратен за 3-5 работни денови
ФлуАл – СРЕДСТВО ПРОТИВ АЛГИ
ФлуАл – СРЕДСТВО ПРОТИВ АЛГИ

140ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Опис

Дозирање и начин на употреба:

Основно дозирање: 100мл на ФлуАл на 10м3 базенска вода, веднаш по полнење на базенот.

Понатамошно дозирање: 50мл на ФлуАл на 10м3 вода, на секои 14 дена рамномерно се истураат по површината на целата должина на базенот.

Дополнително дозирање: 100мл на ФлуАл на 10м3 базенска вода, после обилни врнежи од дожд или 50мл на алгицид на 10м3 базенска вода, после послаби врнежи на дожд, или по високи температури.

Пред основното чистење и полнење, на базенот потребно е сите фуги и ќошиња и кант места да се напрскаат со 1% раствор од ФлуАл.

Начин на чување и мерки на претпазливост:
Се чува надвор од дофат на деца, во оригинална амбалажа, на собна температура. Не смее да дојде во допир со очи и слузокожни делови. Ако тоа се случи, веднаш тие места да се исплакнат со вода.

Идеална концентрација на хлор во базенот: 0.2-0.6мг/л.

Контрола на квалитетот:
Контролирано по ISO стандарди.

Рецензии (0)

Рецензии

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Напишете рецензија

Сеуште нема рецензии.

Бидете прв кој ќе напише рецензија за “ФлуАл – СРЕДСТВО ПРОТИВ АЛГИ”

Повеќе понуди

Нема понуди за овој продукт!
Plaza.mk - online shopping mall
Logo
Промени лозинка