Филтер за вода – Piccolo

Додади во омилениДодаден во омилениИзбришан од омилени 0

1920ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Пиколо е физичко-хемиски филтер за вода.

Достава од Флуид Проект 150 ден.
За нарачка од Флуид Проект над 3000 ден. доставата е бесплатна.
Производот ќе биде испратен за 3-5 работни денови
Филтер за вода – Piccolo
Филтер за вода – Piccolo

1920ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Опис

Пиколо е физичко-хемиски филтер за вода. Се состои од куќиште кое се монтира на самата чешма, а во себе содржи патрон со активен јаглен низ кој поминува водата од Вашата чешма. Со овој филтер,  во секое време можете да си наполните свежа и прочистена вода, со одличен вкус и тоа дирекно од вашата чешма.  Хлор и хлориди во водата (преку 95%),  пестициди (70%), трихалометани (80%), органски соединенија(70%),  индустриски растворувачи  (70%) 

 

Физичко филтрирање на: честички до 2 µ (90%), честички до 3 µ (100%).

 

Пиколо е мал и практичен уред погоден за филтрирање на водата за пиење, готвење и сите останати потреби во вашето домаќинство. Потрошен материјал на овој уред се патрони со активен јаглен кои се менуваат на период од 3-6 месеци во зависност од потрошувачката на вода. Instapure Brands Пиколо филтри се американски производ, кој на македонскиот пазар ви го овозможува Флуид Проект ДОО.

Рецензии (0)

Рецензии

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Напишете рецензија

Сеуште нема рецензии.

Бидете прв кој ќе напише рецензија за “Филтер за вода – Piccolo”

Повеќе понуди

Нема понуди за овој продукт!
Plaza.mk - online shopping mall
Logo
Промени лозинка