Филтер за вода Piccolo

Додади во омилениДодаден во омилениИзбришан од омилени 0

2100ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

100 на залиха

Продавница

Достава од Флуид Проект 150 ден.
За нарачка од Флуид Проект над 3000 ден. доставата е бесплатна.
Производот ќе биде испратен за 3-5 работни денови
Филтер за вода Piccolo
Филтер за вода Piccolo

2100ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Опис

Пиколо е физичко- хемисли филтер за вода. Се состои од куќиште кое се монтира на самата чешма, а во себе содржи патрон со активен јаглен низ мој поминува водата од Вашата чешма. Со овој филтер, во секое време можете да си наполнете свежа и прочистена вода, со одличен вкус и тоа дирекно од Вашата чешма. Хлор и хлориди во водата ( преку 95%), пестициди ( 70%)  трихалометални ( 80 % ), органски соединенија ( 70 % ), индустриски растворувачи ( 70 % ).

Физичко филтрирање начестички до 2 µ (90%), честички  до 3 µ (100%).

Пиколо е мал и практичен уред погоден за филтрирање на водата за пиењеготвење и сите останати потреби во вашето домаќинствоПотрошен материјал на овој уред се патрони со активен јаглен кои се менуваат на период од 3-6 месеци во зависност од потрошувачката на вода. Instapure Brands Пиколо филтри се американски производкој на македонскиот пазар ви го овозможува Флуид Проект ДОО.

Рецензии (0)

Рецензии

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Напишете рецензија

Сеуште нема рецензии.

Бидете прв кој ќе напише рецензија за “Филтер за вода Piccolo”

Повеќе понуди

Нема понуди за овој продукт!
Plaza.mk - online shopping mall
Logo
Промени лозинка