Резервен патрон за филтер – Piccolo

Додади во омилениДодаден во омилениИзбришан од омилени 1

530ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Резервен патрон за филтер 

Достава од Флуид Проект 150 ден.
За нарачка од Флуид Проект над 3000 ден. доставата е бесплатна.
Производот ќе биде испратен за 3-5 работни денови
Резервен патрон за филтер – Piccolo
Резервен патрон за филтер – Piccolo

530ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Опис

Патроните на филтерот Пиколо со активен јаглен се менуваат на период од 3-6 месеци во зависност од потрошувачката на вода. Instapure Brands Пиколо филтри се амарикански производ, кој на македонскиот пазар ви го овозможува Флуид Проект ДОО.

Пиколо претставува физичко- хемиски филтер за вода. Се состои од куќиште кое се монтира на самата чешма, а во себе содржи патрон со активен јаглен низ кој поминува водата од Вашата чешма. Со овој филтер, во секое време можете да си наполните свежа и прочистена вода, со одличен вкус и тоа дирекно од Вашата чешма. Хлор и хлориди од водата ( преку 95 %) пестициди – 70 % трихалометани – 80 % органски соединенија – 70 % индустриски растворувачи – 70 %. Физичко филтрирање на: честички до 2 µ  преку  90 % честички до 3 µ  – 100% 

Рецензии (0)

Рецензии

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Напишете рецензија

Сеуште нема рецензии.

Бидете прв кој ќе напише рецензија за “Резервен патрон за филтер – Piccolo”

Повеќе понуди

Нема понуди за овој продукт!
Plaza.mk - online shopping mall
Logo
Промени лозинка