КОМБИНИРАНИ МУЛТИФУНЦИОНАЛНИ ТАБЛЕТИ

Додади во омилениДодаден во омилениИзбришан од омилени 0

140ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Комбинирани мултифункционални таблети

(хлор, алгицид, флокулант и pH стабилизатор)

200 грамска таблета со 90% активен хлор

1 пакување содржи 1 таблета

Достава од Флуид Проект 150 ден.
За нарачка од Флуид Проект над 3000 ден. доставата е бесплатна.
Производот ќе биде испратен за 3-5 работни денови
КОМБИНИРАНИ МУЛТИФУНЦИОНАЛНИ ТАБЛЕТИ
КОМБИНИРАНИ МУЛТИФУНЦИОНАЛНИ ТАБЛЕТИ

140ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Опис

Средство за третман на водата во базените, со повеќе наменско дејство:

– дезинфекција >80% со активен хлор

– флокулација на честици

– стабилизација на pH

– многу бавно растворлив

Дозирање и начин на употреба:

Еднаш неделно по 1 таблета за 20 м³ вода. Таблетите не смее да се ставаат

директно во водата. Тие треба при употреба да се стават во скимер или во

внатрешниот преливник. Треба редовно да се мери нивото на pH. Иделана

концентрација на хлор: 0,2 – 0,6

Идеална вредност на pH: 7,2 – 7,6

Внимание: Пакувањето чувајте го на студено, темно и проветрено место,

надвор од дофат на деца. Ги дразни очите и органите за дишење. При

директен контакт со очите, измијте ги обилно со вода и веднаш побарајте

лекарска помош. Производот е отровен за конзумирање.

Рецензии (0)

Рецензии

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Напишете рецензија

Сеуште нема рецензии.

Бидете прв кој ќе напише рецензија за “КОМБИНИРАНИ МУЛТИФУНЦИОНАЛНИ ТАБЛЕТИ”

Повеќе понуди

Нема понуди за овој продукт!
Plaza.mk - online shopping mall
Logo
Промени лозинка