ДОСАЛ ФИЛТЕР СО ПОЛИФОСФАТ

Додади во омилениДодаден во омилениИзбришан од омилени 0

850ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Нема на залиха

Продавница

ДОСАЛ филтерот со полифосфат е уред кој ја омекнува водата која се користи во машините за перење алишта и садови, а со тоа ја елиминира можноста за таложење на наслаги од бигор на елементите на машините. Овој филтер е неверојатно лесен за монтажа, изработен е од нетоксични материјали и го продолжува животниот век на машините за перење.

Достава од Флуид Проект 150 ден.
За нарачка од Флуид Проект над 3000 ден. доставата е бесплатна.
Производот ќе биде испратен за 3-5 работни денови
ДОСАЛ ФИЛТЕР СО ПОЛИФОСФАТ
ДОСАЛ ФИЛТЕР СО ПОЛИФОСФАТ

850ден    
Достава: 150 ден. Дополнете ја кошничката за уште 3000 ден за бесплатна достава.

Опис

Системот за дозирање на полифосфатни кристали, ДОСАЛ, е специјално дизајниран за домашна употреба и е наменет за заштитување на машините за перење алишта и садови од корозија и бигор. ДОСАЛ ги намалува трошоците за детергенти и електрична енергија. Овој систем за дозирање содржи 160 г. полифосфатни кристали и по нивното искористување уредот се дополнува со полифосфатни кристали, во пакување од 0,5 кг и 1,5 кг.

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ
– Се користи за машини за перење алишта и садови
– ¾” пластична врска со навој за влез/излез
– Висина: 130 mm
– Капацитет на полифосфат: 160 г.
– Материјал: засилен полипропилен, SAN
– Максимална температура: 35°C
– Максимален притисок: 7 бар.

Рецензии (0)

Рецензии

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Напишете рецензија

Сеуште нема рецензии.

Бидете прв кој ќе напише рецензија за “ДОСАЛ ФИЛТЕР СО ПОЛИФОСФАТ”

Повеќе понуди

Нема понуди за овој продукт!
Plaza.mk - online shopping mall
Logo
Промени лозинка